Szemfájdalom homályos látás

A szemben, illetve szem körül jelentkező fájdalomnak számos oka lehet. Egyes esetekben, mint például szemsérülés esetén a fájdalom oka nyilvánvaló, de gyakran nehéz megmondani, vajon miért fáj a szemünk.

A dolgot tovább bonyolítja, hogy a szemfájás intenzitása nem mindig arányos a panaszt kiváltó ok súlyosságával. Más szóval, egy szemfájdalom homályos látás kisebb probléma, mint például a szaruhártya felületes kopása nagyon fájdalmas lehet, míg az olyan veszélyes szembetegségek, mint a szürkehályogmakula degeneráció, a leggyakoribb típusú glaucoma és a diabéteszes szembetegségek fájdalommentesek is lehetnek.

A szaruhártya szenzoros idegeinek sűrűsége akár szor magasabb lehet, mint a bőré. A szaruhártya nagyfokú érzékenysége hasznos, hiszen feladata a külső szemsérülések elleni első védelmi szerep ellátása.

Mi okozhat látóideg-gyulladást?

Így, ha valami irritálja a szem külső felszínét, azt gyorsan észrevesszük. A fájó szem különféle érzéseket és kísérő tüneteket produkál, melyek segítenek az orvosnak a kellemetlen érzés okának megállapításában. Ezek közé tartozik az éles, szúró érzés vagy az égető érzés, a lüktető, tompa fájdalom, illetve az idegen test érzése a szemben.

A szemfájdalmat gyakran kíséri homályos látás, pirosodás véreres szemek és fényérzékenység. Fáj a szemem!

bab amikor diabétesz kezelésére

Mit tegyek? A szemfájdalom nem normális, ezért ne hagyja azt figyelmen kívül! A szem- vagy szem környéki fájdalom hirtelen jelentkezik, vagy rohamosan erősödik, sürgősen keressen fel egy szemészorvost, hogy mielőbb megtudják, nem egy komoly mögöttes probléma okozza-e a panaszokat!

a diabetes mellitus kezelése utáni nők 40

Ez a glaucoma akut rohamára utalhat, mely gyors látásvesztést okozhat, ezért sürgős ellátást igényel. Szemfájdalom esetén ne kockáztasson!

Mielőbb keressen fel egy szemészorvost, hogy mihamarabb meghatározzák a fájdalom pontos okát, és azonnali kezelésben részesüljön.

cukorbetegség fűgyűjteménye