Cukortól fejfájás. Hipoglikémia - alacsony vércukorszint

Így lehet hatékonyan leszokni a cukorról

A kutyafáját! Ilyen képeket még nem látott Mészáros Lőrincről Sajnos, soha nem az okot kezdjük keresni fejfájás esetén, hanem a fájdalomcsillapítót. Persze ez sokkal egyszerűbb. Hogy könnyebb legyen bánni ezzel a kellemetlen, de figyelmeztető tünettel, tudnunk kell, milyen fejfájások, és főleg, milyen bagatellnek tűnő kiváltó okai lehetnek.

cukortól fejfájás

Ér-eredetű fejfájás magas- és alacsony vérnyomás problémában szenvedőknél fordul elő, melyet az erek beidegződésének sérülései porézise okoz. Lignordinamikai agyvíz fejfájás a fokozott agyvíz-termelés, vagy a vénáselfolyás elégtelensége miatt jön létre, de okozhatják daganatok, ciszták, agy ödéma agyvizenyő.

cukortól fejfájás

Az izomfeszültség eredetű fejfájás a fejbőr reflexszerű megfeszülését követően a fejbőr ereinek szűkülése miatt jön létre. Emellett beszélhetünk idegrendszer eredetű fejfájásról is. Hétköznapibb okok melyek mellett nem szabad elmenni Nagyon gyakran vírusfertőzés is oka lehet a fejfájásnak. Hölgyek esetében a fejfájás egybeeshet a ciklus első napjaival, vagy az ovuláció napjaival. Hasonló helyzethez vezet a stressz.

Néha a fejfájás időskori cukorbetegség diéta kezelés érrendszer nagyon súlyos és veszélyes betegségének az aneurizmának vagy az érelzáródásnak a hírnöke lehet, vagy agydaganatok lehetőségét veti fel. A fájdalomcsillapító is kiválthatja Bármilyen ellentmondásosan is hangzik, de a fejfájás túlzott fájdalomcsillapító használat miatt is létrejöhet, mert a gyakori szedésük elfárasztja a természetes saját fájdalomcsillapítók kiválasztását az agyunkban.

Veszélyes ételek Némely emberben akkor is kialakulhat fejfájás, ha túl sok cukrot fogyaszt, ugyanis ez hirtelen vércukorszint emelkedéshez vezethet, ami túlzott insulin választ provokálhat a bevitt édes ételre.

A túlzott cukorfogyasztás 8 árulkodó jele

A vércukorszint gyorsan csökkenhet — de pont ez az az esemény, ami a fejfájás oka lehet. Ugyanez a helyzet a sok keményítőt tartalmazó ételt burgonya, búza, kukorica, rizs, tésztafélék fogyasztunk, mert a szervezet ezeket nagyon gyorsan cukorrá alakítja.

Akinek gyakoriak a fejfájásai, feltétlenül szabaduljon meg a kávéfüggésétől.

cukortól fejfájás

Emellett a krónikus fejfájásban szenvedők fele számol be arról, hogy az alkohol nagyon rossz hatással van az állapotukra. A nitrátok és nitritek, melyek a konzervált húsokban találhatóak szalámi, kolbász egyes emberekben fejfájást okozhatnak.

cukortól fejfájás

Megelőzés és megoldás Az okokból kiindulva cukortól fejfájás első feladat a felborult agyi kapilláris keringés és anyagcsere helyreállítása. A második az idegszövetek anyagcseréjének megtámogatása, a szervezet stressz hatásokkal szembeni védelme.

cukortól fejfájás

Hogyan tehetjük meg? A már kialakult problémáknál az ok kiderítése után a személyre szabott harmonizáció a megoldás! A Cukortól fejfájás ott van a Facebookon is!

cukortól fejfájás

Klikkelj ideés lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és szerkesztőséggel kapcsolatos friss infókért! Iratkozzon fel hírlevelünkre!